Къри вкарва 36 точки, за да изведе Уориърс зад Меджик 121-115
AP News | 2024-01-03 | 07:48:19

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Стивън Къри вкара 36 точки и се справи с ключови игри през четвъртата четвърт, за да помогне на Голдън Стейт Уориърс да отбележи три- серия от загуби с победа със 121-115 над Орландо Меджик във вторник вечерта.

Къри вкара или осигури 13 поредни точки на Уориърс в четириминутен период в края на четвъртата четвърт, което даде на Голдън Стейт първата победа в три опита на най-високата среща за сезона от седем мача у дома.

Джонатан Куминга добави 19 точки, а Клей Томпсън вкара 15 за Уориърс.

Паоло Банчеро и 27 точки и 12 борби за Орландо, докато Франц Вагнер добави 25 точки. Меджик загубиха първите си два мача в гостуване от четири мача.

Къри отбеляза две тройки и асистира за два други коша по време на вълнение в средата на третата четвърт, което помогна на Уориърс да изградят малка преднина, която Меджик успяха да изтрият, когато той отиде на пейката за почивката си през второто полувреме.

Но след това Къри пое отсечката, след като се завърна с 8:33 за игра. Той вкара по време на удар, за да поведе Голдън Стейт със 101-97 и след това удари крачка назад с тройка при следващото притежание, за да направи 104-97.

Къри добави асистенции за последователни кошове от Томпсън и Куминга, за да направи 110-101 с 2:29 за игра и Уориърс се задържаха оттам.

Първото полувреме завърши с вълнение, когато Къри реализира при игра за четири точки с оставащи 3,5 секунди, за да изведе Голдън Стейт с 55-52. Гари Харис отговори с 3 при сирената, за да изравни играта за Орландо.

Уориърс се подобриха до 9-9 този сезон без наказания нападател Дреймънд Грийн, който пропусна последните 10 мача за неограничено наказание за удар в лицето на центъра на Финикс Юсуф Нуркич. Треньорът Стив Кер каза преди мача, че е писал съобщения с Грийн, но не го е виждал в съоръжението на отбора и няма дата за евентуално завръщане.

„Ние му дадохме неговото пространство, той ни дава нашето,” каза Кер.

Уориърс загубиха още един ключов играч, когато Гари Пейтън II нарани сухожилието си в края на третата четвърт и не се завърна.

Магия: Посетете Сакраменто в сряда вечер.

Уориърс: домакин на Денвър в четвъртък вечер.